tutoriale, szablony, web design

Pytania - Jeśli macie jakieś pytania lub uwagi, to zapraszam na nasz profil ask.fm. Postaramy odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące szablonów, zamówień, jak również zaradzić conieco w sytuacji, gdzie szablon nie chce współpracować. Propozycje - Jeśli masz pomysł na ciekawą instrukcje, która mogłaby pomóc lub zainspirować wielu blogerów, daj nam znać! Z chęcią pomożemy! Propozycje możesz zostawić tutaj: Propozycje Pomoc - Gdyby ktoś desperacko szukał pomocy i wszystkie instrukcje go zawiodły, to jest e-mail tyler (bizarre1309@gmail.com ) i tam można pisać, mardzić na bloggera i resztę świata, no i ogólnie to też szukać pomocy. #idontjudge

czwartek, 27 marca 2014

Everyone loves the sleigh...Everyone loves the sleigh...
dodany: 27 marca 2014
Autor: Tyler
Baza: Szablon Simple;
Przed pobraniem należy zapoznać się z regulaminem podanym poniżej; Podgląd


Pobierz (pastebin.com)


Informacje techniczne:

Znalazłam obrazek i stwierdziłam, że nie mogę go tak zostawić i koniecznie muszę coś zrobić. Przejrzałam wszystkie propozycje pewnego Anonima ( dziękuję za ten komentarz! ) i spróbowałam wymyślić jak to miałoby wyglądać. Ciężko nie było - za inspiracje wzięłam ten oto szablon : klik. Zmieniłam lewą kolumnę na prawą, biel zamieniłam na czerń. No, ale i tak najważniejszą rolę odegrał obrazek, który jest przecudowny! Mam nadzieję, że nie jestem jedyną osobą, która tak uważa.
A teraz nowinki techniczne!

Menu/Nawigacja + Obrazek
Tutaj Wasze zadanie polega na tym, aby zwyczajnie przekopiować poniższy kod i wkleić go do gadżetu HTML/JavaScript. Oczywiście zmieniając niektóre elementy.
<center>
<div class='top'>
<img style='width:200px;' src='http://31.media.tumblr.com/ffa4c264ff67d934d762931a698109dd/tumblr_n2x0r5Fqso1qi15pco1_500.jpg'/>
<div class='brb'>
<br/>
<a class='navi' href='http://graphical-thoughts.blogspot.com/'>Link 1</a>
<a class='navi' href='http://graphical-thoughts.blogspot.com/'>Link 2</a>
<a class='navi' href='http://graphical-thoughts.blogspot.com/'>Link 3</a>
<a class='navi' href='http://graphical-thoughts.blogspot.com/'>Link 4</a>
<a class='navi' href='http://graphical-thoughts.blogspot.com/'>Link 5</a>
<a class='navi' href='http://graphical-thoughts.blogspot.com/'>Link 6</a>
</div>
</div></center>
Tekst niebieski to adres url obrazka. Nie zmieniając go powinien się pojawić cudowny Jack, taki jak na podglądzie. Czerwony tekst to adres url linku, z kolei którego nazwa kryje się w fioletowawym tekście.

Tytuł posta
Pobierających uprzedzam i proszę o to, aby tytuł Waszych postów nie był za długi, ponieważ wówczas mogą pojawić się pewne komplikacje

Tytuł bloga
Znowu prosiłabym, aby nie był za długi. Akurat w tym szablonie tytuł jest zakodowany i również w niektórych przypadkach mogą pojawić się problemy.

Kolumna boczna
Kolumna boczna ma ograniczoną długość. Oprócz podanego na samym początku gadżetu znajdzie się jeszcze miejsce na krótki tekst ( patrz podgląd ). Jakby ktoś chciał jednak zwiększyć długość należy wejść do Projektanta szablonów > zaawansowane > dodaj arkusz CSS:
.sidebar {top:100px;}
Również wówczas jest konieczne podniesienie tytułu. Robimy to za pomocą:
.header h1 {top:20px;}
Wartości są poprawne, ale przykładowe. Dlatego gdyby ktoś zdecydował się wydłużyć kolumnę prosiłabym o kontakt mailowy lub komentarz pod tym postemm. 


Regulamin
1.Pobierając szablon zostaw krótką informacje ( komentarz, mail, wiadomość w tagboardzie )
2. Pobrany szablon jest tylko do użytku własnego.
3. Zmiany w szablonie są dopuszczalne, jednak przy tychże zmianach, niech Ci ręka nie lata i przypadkiem nie usunie creditu autorki.
4. Jeśli masz problem z pobranym szablonem, opisz problem w komentarzach ( polecana opcja, dzięki temu rozwiązanie problemu będzie dostępne dla wszystkich pobierających ), w mailu lub w tagboardzie.
5.Ciekawi Cię efekt w szablonie? W takim wypadku nie ściągaj go i nie grzeb w kodzie, a po prostu napisz, a z uśmiechem na ustach wyjaśnie cóż to takiego.

9 komentarzy:

 1. przepiękny! ale raczej nie tumblrowy xd
  czy dobrze zrozumiałam, że tytułu bloga nie da się zmienić? ;c

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. co ty mówisz, oczywiście, że tumblrowy! oby więcej takich cacek z takimi kombinacjami w cssie :DD

   Usuń
 2. Hej, mam pytanko i kłopot w jednym.

  Bardzo chciałabym abyś wykonała dla mnie szablon na zamówienie. Kłopotem jest to, że nie mam jeszcze bloga. Jestem perfekcjonistą i chciałabym mieć od razu stronę z szablonem, a przynajmniej nie czekać na niego za długo, jeśli to możliwe. Dlatego też nie złożyłam jeszcze u Cb zamówienia. W regulaminie nie natrafiłam na fakt, że w chwili założenia trzeba posiadać już bloga, mimo to napisałaś (z tego co pamiętam), że należy podać adres strony. Czy tak to należy rozumieć? Bloga na 100% założę 13 kwietnia, z powodu ważnej dla mnie daty i ten dzień planuję już od paru tygodni, ale stwierdziłam, że jak poczekam, to upewnię się w swojej decyzji.

  Czy mogłabym, więc już teraz złożyć (oczywiście, tak jak prosiłaś mailem) zamówienie? Prześlę wszystkie zdjęcia i opis, bo tak bardzo podobają mi się Twoje minimalistyczne prace.

  Tak czy inaczej dziękuję za każdą Twoją odpowiedź i postaram się dostosować. Pozdrawiam!

  Ps. Piękny ten nowy szablon!

  OdpowiedzUsuń
 3. Pobrałem na swojego prywatnego bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pobrałam tylko mam pytanie czy da się coś zrobić by tło było białe ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Pobrałam na rockowaduszyczka.blogspot.com
  To się nazywa talent!

  OdpowiedzUsuń
 6. Pobrałam ten szablon na bloga http://breakthesilence-fanfiction.blogspot.com/ + dodałam link do nawigacji bloga :)

  PS kocham wasze szablony!

  OdpowiedzUsuń