tutoriale, szablony, web design

Pytania - Jeśli macie jakieś pytania lub uwagi, to zapraszam na nasz profil ask.fm. Postaramy odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące szablonów, zamówień, jak również zaradzić conieco w sytuacji, gdzie szablon nie chce współpracować. Propozycje - Jeśli masz pomysł na ciekawą instrukcje, która mogłaby pomóc lub zainspirować wielu blogerów, daj nam znać! Z chęcią pomożemy! Propozycje możesz zostawić tutaj: Propozycje Pomoc - Gdyby ktoś desperacko szukał pomocy i wszystkie instrukcje go zawiodły, to jest e-mail tyler (bizarre1309@gmail.com ) i tam można pisać, mardzić na bloggera i resztę świata, no i ogólnie to też szukać pomocy. #idontjudge

pomocne

Pomocne linki
czyli gdzie szukać odpowiedzi

Subtle Patterns - Masa ciekawych teł na bloga; strona wręcz masowo przeze mnie odwiedzana. Znajdziesz tam tła ciemne, jasne, jako kartkę papieru, drewno - ogółem: Jest tam wszystko!
Fukuo - "Blog-orkiestra" najlepiej opisuje tę stronę. Znajdziemy tu tumblrowskie szablony, grafikę i dodatki do niej, a także dużo tutorialii.
LMTHEMES Tutoriale - Strona poświęcona szablonom, jednak mimo to znajdziemy na niej także parę przydatnych instrukcji przydatnych nie tylko na blogach tumblr, ale także na blogspocie.
Manatopia Tutoriale - Każdy kto posiada bloga z końcówką tumblr.com zapewne widział jej szablony, jednak nie każdy może wiedzieć, że również na stronie znajdzie się wiele tutorialii.
Build Themes - Kolejny odnośnik do tumblr'a. Mimo, że tutaj tworzymy szablony na właśnie tę platformę, wiedzę zdobytą podczas tego kursu można wykorzystać również na bloggerze.
Lea Verou - Na początku zabawy kodowaniem, namiętnie odwiedzałam tę stronę. Wam też oczywiście polecam.
Codeacademy - Stronka z kursami, bardzo dobra stronka. Można nie tylko nauczyć się podstaw HTML'a czy CSS'a, ale także zacząć zabawę z jQuery, JavaScriptem. Niektórym może przeszkadzać język angielski, a także wymagana po pewnym czasie rejestracja - oczywiście darmowa.
Codrops - Sporo ciekawych instrukcji i artykułów, podchodzących bardziej pod profesjonalne strony. Również znajdziemy dużo fajnych freebies np. ikonki.
Support blogger - zaawansowane korzystanie - Dużo ludzi naprawdę nie docenia poradników przygotowanych przez bloggera, ale ja - mimo kilku niemiłych sytuacji - muszę stwierdzić, że znaleźć tam można naprawdę dużo fajnych, przydatnych rzeczy.
Designmodo - Odnośnik jest do tutoriali, które są bardzo proste i przydatne, jednak na stronie oprócz nich znajdują się m.in. freebies, inspiracje czy zasoby blogowe ( nazywane tak przeze mnie, oryginalna nazwa to "resources" ).
Myślę, że dobre przedstawienie stron, z których zdarza mi się korzystać. Wszystkie mają "coś" co pomaga w rozwijaniu bloga i swoich umiejętności kodowania + znajomości HTML'a i CSS'a. Bardzo przydatne, fajne; jedyną wadą dla niektórych osób może być język angielski, który w tym wypadku używany jest na każdej stronie.
Web Design Blog - Słowem - Web Design. Znajdują się tutaj artykuły, przeróżne freebies, a najkrócej można opisać stronę rajem dla webdesignera. Szczególnie polecam artykuły, bo przecież samą praktyką człowiek nie żyje.
Smashing Magazine - Internetowy magazyn dla Web Designerów i Web Developerów, który skupia się na przydatnych technikach czy ciekawych zadaniach. Ogólnie Smashing Magazine to naprawdę ceniona marka na całym świecie przez Webmasterów. Seria wydanych przez nią książek dotyczących m.in projektowania stron podbiła serca wielu ludzi. Ja przyjemności posiadania jakiejkolwiek książki Smashing Magazine nie mam, ale miałam tę ( bardzo krótką ) przyjemność zapoznać się w pewnej "księgarni" z egzemplarzami dotyczącymi jQuery czy projektowania loga. Nie robię dalej reklamy, więc kończę...
Hongkiat - Web Design - Na tej stronie można podłapać naprawdę sporo inspiracji, także dużo bardzo przydatnych artykułów dotyczących i wyglądu bloga, i jego poszczególnych podstron, jak i samego prowadzenia strony.
No tak, to jest taka skromna lista stron o web designie. Wiele fajnych artykułów, pomysłów czy kodów CSS. Akurat na wszystkich stronach mam "uruchomiony" newsletter. Wam też polecam! :)


credity szablonu
Design Seeds - Cała gama genialnie dobranych kolorów, wiele możliwości, dużo pomysłów na kolory w szablonie i nie tylko. Serdecznie polecam
Google Fonts - Lepszego źródła czcionek do wykorzystania na stronach/blogach - nie ma! Gdy znudzi nam się Verdana czy chociażby Arial, odwiedzamy Google Fonts! Czcionki proste do wrzucenia na bloga, finezyjne i ciekawe.
Thuphap Font - Czcionka użyta w nagłówku. Genialna, w tej chwili chyba jedna z moich ulubionych!