tutoriale, szablony, web design

Pytania - Jeśli macie jakieś pytania lub uwagi, to zapraszam na nasz profil ask.fm. Postaramy odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące szablonów, zamówień, jak również zaradzić conieco w sytuacji, gdzie szablon nie chce współpracować. Propozycje - Jeśli masz pomysł na ciekawą instrukcje, która mogłaby pomóc lub zainspirować wielu blogerów, daj nam znać! Z chęcią pomożemy! Propozycje możesz zostawić tutaj: Propozycje Pomoc - Gdyby ktoś desperacko szukał pomocy i wszystkie instrukcje go zawiodły, to jest e-mail tyler (bizarre1309@gmail.com ) i tam można pisać, mardzić na bloggera i resztę świata, no i ogólnie to też szukać pomocy. #idontjudge

środa, 28 maja 2014

Bikini dla Twojego bloga!

Kto zorientowany, ten wie, że szykowałyśmy z Tyler k o n k u r s dla Was. Wczoraj na Fanpage'u pojawiła się już o tym pierwsza wzmianka. Czemu konkurs? Zbliża się koniec roku szkolnego, wszyscy szaleją i są mega totalnie zarobieni, więc akurat - dołóżmy im pracy! (żartuję). Kiedy już będziecie mieć dość nauki, po to żeby się wyluzować, weźcie udział w naszym konkursie, ot.

Bikini dla Twojego bloga!
Odpicowałeś swoje ciało? Odpicuj bloga!

O co chodzi?
Zbliża się lato i nie tylko Ty chcesz dobrze wyglądać, prawda? Twój blog też chce być sexy :) Dobra, dobra. Ktoś powie, że są szabloniarnie, gdzie możesz zamówić szablon i mieć z głowy. Właśnie tego chcemy z Tyler uniknąć! Polacy nie gęsi, swój język mają, jak pisał pewien znany artysta (kto wie, o kim mowa?) i poprzez nasz konkurs chcemy
1) pobudzić kreatywność naszych Bloggerów,
2) wzmocnić wiarę w swoje umiejętności,
3) zachęcić do zabawy z kodami!
... po to, żeby mieli nie tylko język, ale super wygląd! 

Na czym polega konkurs?
Pewnie się domyślanie, ale dla jasności - należy wykonać szablon. Wyobrażam sobie ten jęk "o nieee, nie umiem". Umiecie, umiecie! Graphical Thoughts i jego instrukcje stoją dla Was otworem. W niektórych notkach są nawet gotowe kody na rożne efekty. Waszym zadaniem jest stworzyć szablon od podstaw (może to być szablon konkretnie dla Waszego bloga, żebyście go potem użyli lub dla zupełnie niezwiązany z nim), wykorzystując własną wiedzę oraz wiedzę innych - nie tylko GT oferuje różne podpowiedzi.
Szablon powinien być schludny, przemyślany, ciekawy - jest pełna dowolność, ile ma mieć kolumn, jakie gadżety (ale minimum 4-5 na stronie głównej), w którym miejscu. Może być to szablon z nagłówkiem-grafiką, z samym napisem, bez nagłówka... zaskoczcie nas! Stwórzcie szablon z myślą o Was samych (wtedy tworzy się najlepiej).
Jedyny warunek, który należy spełnić, tworząc go - motyw letni (i wcale nie musi to być bikini w tle!).  Morze, piasek, foremki i grabki, gorrrące ciała, impreza - co kojarzy Wam się z wakacjami? W tym kontekście preferujemy też jasną, letnią, wesołą kolorystykę, weźcie to pod uwagę ;) Wasz szablon ma krzyczeć "nadchodzi lato!".

U w a g a
- nie można kopiować kodów na żywca. Wyczaimy to!
- nie można nigdzie zamówić szablonu i podać go za swojego...

Co będzie oceniane?
Szablony publikowane na GT są zwykle minimalistyczne (niektóre nawet bardzo...), ale to nie znaczy, że Wasz też musi taki być. W zależności od tego, jakiego rodzaju szablony napłyną, zastanowimy się nad ewentualnym utworzeniem kategorii, w których mogą być osobni zwycięscy. Zobaczymy!

Oceniane będą pomysł, kreatywność, spójność technik, no i oczywiście wykonanie - w tym estetyka. Jak już zostało wspomniane, jeśli umiesz bawić się w Gimpie, zrób szablon z grafiką, jeśli nie - nic nie szkodzi (Psst, Tyler też jedynie ogarnia Painta, pamiętajcie!) Poza tym, nie zapominaj - to, że ktoś zna milion efektów i nadziubdzia je wszystkie w jednym miejscu wcale nie będzie oznaczać, że wygra. Każdy ma więc szanse!

W jaki sposób będziemy oceniać?
Na pewno ważnym czynnikiem będzie ogólne wrażenie. Ale za pojedyncze aspekty będziemy wspólnie z Tyler przyznawać po prostu punkty. I teraz mały bonus - jeśli polecisz komuś konkurs, ta osoba weźmie udział, a w swoim zgłoszeniu da znać, że to właśnie od Ciebie się dowiedział - dostaniesz dodatkowe 0,25 punktu (możliwy dodatek w tej kategorii to 2 punkty, więc 4 osoby, żeby nie zdarzyło się, że ktoś wygra tylko dzięki poleceniom). Konkretne kategorie, w których będziemy przyznawać punkty, zostaną jeszcze podane.
Na koniec weźmiemy również pod uwagę zdanie czytelników!

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział?
Na początek, oczywiście, wysłać nam zgłoszenie - osobiście preferuję, byście dodali po prostu komentarz pod tym postem, pisząc adres swojego bloga (jeśli macie), nick (jeśli jest inny niż wyświetlany) oraz "biorę udział".
Po drugie, wstawić na swojego bloga button naszego konkursu (prosiłybyśmy w dość widocznym miejscu, ale nie znowu gdzieś na środku). Może być gdzieś na dole, wysuwane - tutaj dowolność, ale ma on być.
Po trzecie, jeśli jeszcze nie polubiłeś naszego FanPage'a, to jest to właśnie moment na to, by to zrobić :) [chciałabym nadmienić, że dla tamtejszych najaktywniejszych fanów również pod koniec każdego miesiąca również będą czekać drobne graficzne upominki, jakie sobie zażyczą]

W komentarzu zgłoszeniowym należy dać znać, że spełniło się wszystkie warunki. Istnieje też możliwość, że zamiast komentarza, można wysłać nam wiadomość prywatną na fanpage'u wraz z adresem bloga.

Na koniec najlepsze smakołyki... nagrody!
... czyli to, co tygryski lubią najbardziej za swoją ciężką pracę. Pierwszą nagrodą, jaką dostanie zwycięzca - oprócz swojego własnego szablonu - to szablon wykonany przez nas w formie zamówienia, a więc wszystko, co sobie zażyczycie, a co my będziemy w stanie zrobić. Ponadto, jeśli tylko macie buttona waszego bloga - zawiśnie on na Graphical Thoughts na co najmniej tydzień. Jeśli go nie macie, a będziecie chcieć, to coś pomyślimy i on tak czy siak się tu pojawi (moje ogarnięcie dzisiaj jest powalające). 

Czas trwania?
Wiem, że nie wszyscy są tak bardzo w czepku urodzeni, jak ja, i już teraz mogą cieszyć się wakacjami. Dlatego czasu jest akurat stosunkowo dużo, bo aż miesiąc - do 30.06.2014r. do 23:59 (data ew. może ulec zmianie, gdy Tyler ujrzy wszystkie te moje herezje, heuehe). Doskonale wiem, że zrobienie szablonu na Bloggerze to tak naprawdę kwestia paru godzin - dni, a nie całego miesiąca, ale bieganina za ocenami, poprawianie, zielone szkoły, sesja dla niektórych - rozumiemy. 

button konkursu
kod do ramki html: <div style="text-align: center;"><a href="http://graphical-thoughts.blogspot.com"><img src="http://oi58.tinypic.com/2iuetxt.jpg" alt="button konkursowy" /></a></div>

(!) Warunek, by konkurs rzeczywiście się odbył: minimum 10 osób = 10 prac.
Zgłoszenia można składać przez cały czas, aż do 29.06.2014r.
Radzimy jednak nie czekać na ostatnią chwilę :)

10 komentarzy:

 1. Na pewno się zgłoszę :) Idealna motywacja by się nie lenić i w końcu zaprzyjaźnić z css :)

  I takie pytanko: Można nadesłać tylko jedną pracę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może być ich więcej :)

   Usuń
  2. O to miło :)
   Zgłaszam się, a button już wisi na blogu.

   Usuń
 2. Biorę udział
  http://never-give-up-grafika.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Loczuś też bierze udział, ale Loczuś nie ma bloga (ale będzie miał). XD Luvv yaaa dziubaski <3 Zniszczę Was :D buahahahhahahahha

  OdpowiedzUsuń
 4. A co mi tam.Biorę udział.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szykujcie się na przegraną... :D

  OdpowiedzUsuń
 6. chętnie wezmę udział :) gdzie można wam podesłać kody CSS? :)
  www.madame-jester.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wanilijowa, wybacz, ale przez przypadek usunęłam u siebie Twój komentarz :( z .xml będzie problem, bo pobiera mi szablon z błędem, więc mogę wysłać ewentualnie sam CSS z okna edycji szablonu. w samym kodzie html są bardzo drobne zmiany, ale mam nadzieję, że na potrzeby konkursu to jednak wystarczy :)

   Usuń
  2. Wrzucę w notatnik ;) Tylko musisz mi podać jeszcze raz mejla, bo nie zapisałam przed moim genialnym usunięciem komentarza :)

   Usuń